20 mükemmel bedava online zengin metin editörü listesine kaldığımız yerden devam ediyoruz.11. Damn Small Rich Text EditorDSRTE, kullanımı kolay ücretsiz metin düzenleyicisidir. jQuery kütüphanesi üstüne kurulu düzenleyici ayrıca kullanıcıya resim yükleme ve Html düzenleme imkânı da sunmakta.

Damn Small Rich Text Editor
Damn Small Rich Text Editor

12. Silverlight Rich Text EditorSilverlight zengin metin editörü, silverlight için ilk zengin metin editörüdür. Birçok faydalı özelliğe sahip olan bu editör, hızlı, belirli bir metni bulmak için “find ve replace” ve kısayol tuşu desteğiyle dikkat çekmektedir. (Önizleme)

Silverlight Rich Text Editor
Silverlight Rich Text Editor

13. Free Rich Text EditorÜcretsiz Zengin Metin Düzenleyicisi, Creative Commons Attribution 2,5 lisansına sahiptir. JavaScript tabanlı, HTML zengin metin editörü arabirim olarak Microsoft Word 2003’ün arabiriminin aynısıdır. Bir metin düzenleyiciden beklediğiniz her türlü özellik vardır ve Html kodlarını düzenleme imkânı sunmaktadır. (Önizleme)

Free Rich Text Editor
Free Rich Text Editor

14. Dijit.EditorDijit.Editor, tamamen dojo araç kütüphanesini kullanmaktadır. Dojo Arayüzünü kullanan mükemmel bir editördür.

Dijit.Editor
Dijit.Editor

15. WYMeditorWYMeditor, standart kullanılışlı ağ tabanlı HTML düzenleyicisidir. HTML 4.01 Strict Doctype (Önizleme)

WYMeditor
WYMeditor

16. WhizzywigWhizzywig, ücretsiz JavaScript tabanlı zengin metin düzenleyicisidir. UI kontrolleri ile metninizin renkleri değiştirmenize imkân sunar. Whizzywig’in yalnızca Almanca ve İspanyolca sürümleri bulunmaktadır.(Önizleme)

Whizzywig
Whizzywig

17. openWYSIWYGOpenWYSIWYG, mükemmel yönetim sisteminin yanında, HTML tablo oluşturabilme özelliğine sahiptir. IE 5.5 (Windows), Firefox 1.0 , Mozilla 1.3 ve Netscape 7 desteklemektedir.(Önizleme)18. XStandardXstandard yüksek derecede kullanışlı metin editörüdür. XStandard Lite Microsoft Word metinlerde temizleme ve kodlama kontrolü imkânı sunmaktadır.(Önizleme)

XStandard
XStandard

19. XinhaXinha, BSD stil lisansı altında ki açık kaynak metin düzenleyicisidir(Önizleme)

Xinha
Xinha

20. KupuKupu, uluslar arası kullanımlı Open Source Content Management (OSCOM) açık kaynak metin editörüdür. Kullanımı kolay Ajax ara yüze sahiptir.(Önizleme)

Kupu
Kupu