Çok kullancılı bilgisayar ortamlarında en çok korkulan şeylerden, bir tanesi kullanıcıların yasak ve müstehcen sitelere girmesidir.Ufasoft Sniffer Programı ile ağınızı paylaştığınız kişilerden hangi ip numaralı bilgisayar hangi dakikada hangi siteye girdiğini kayıt altına alarak oluşturduğu txt dosyaları ile size sunar. Kayıt altına aldığınız bu raporlar ile kullanıcılara uyarı verebilirsiniz. (Raporlar ile kullanıcılar inkâr edemez.) Böylelikle kullanıcılarınız kontrol altında oldukları düşüncesi ile internette dolaşırken daha dikkatli olurlar.Peki bu programı kullanıcıların bilgisayarına yüklemem gerekiyor mu?
Hayır sadece bir bilgisayara yükleyerek kayıta başlayabilirsiniz.Rapor oluşturması için bilgisayarın sürekli açık kalması gerek.Bu program ücretsiz mi?
Malesef emek harcanan hiç birşey ücretsiz olduğu için bu programında belirli bir bedeli var. Yalnız programın şöyle bir avantajı var. Programı çalıştırdıktan sonra belirli bir kayıt yaptıktan sonra sizden register(kayıt) olmanızı istiyor. Programı her kapatıp açtığınızda yine belirli yere kadar kayıt yapıp yine register istiyor.