Kuranı kerim hakkında milyonlarca bilinmedik şeylerden birini de ben tanıtmak istiyorum.

<a href=BESMELE-İ ŞERİF” border=”0″ />
BESMELE-İ ŞERİF

Bismillah hakkında çok enteresan bilgileri vereceğim:1-BESMELENİN İLK HARFİ B HARFİDİR.

ARAP ALFABESİ
ARAP ALFABESİ

B HARFİ (2.HARF) ‘NE DİKKATLE BAKARSANIZ ALTINDA BİR NOKTA VARDIR. BU NOKTA “ALLAHIN İSİMLERİALTINDAKİ İNSANI TARİF EDER YANİ bir nokta.2-KURANIN İLK HARFİ “B” SON HARFİ “S” HARFİDİR (minel cinneti vennas)bunlar beraber okunduğunda “BES” DİYE OKUNUR ANLAMI DA “yeter” demektir. yani kuran başından sonuna kadar kıyamete dek tüm insanlara yeter.

milimetrik boyda bir kuran
milimetrik boyda bir kuran

3-besmelede b harfinden sonra “ismun”kelimesi gelir. anlamı İSİMLER dir. bu da ALLAHIN 99 İSMİNİ ALLAHIN 99 İSMİNİN HEPSİNİ KAPSAR. YANİ BESMELE ÇEKEN TÜM İSİMLERİ ANMIŞ OLUR.4-ALLAH İSMİ

ALLAH (CC)
ALLAH (CC)

allah ismi allahın özel adıdır. ALLAH’IN İSMİ KENDİ ARASINDA DA MUCİZEDİR.EN SAĞDAKİ İLK HARFİ “ELİF”HARFİNİ KALDIRINCA:LİLLAH kalır. o da ALLAH İÇİN anlamına gelir.İKİNCİ HARFİ KALDIRIN:LEHU KALIR o da ALLAH İÇİN anlamına gelir.3.harfi kaldırıncaHU kalır o da ALLAH demektir.5-ERRAHMANallahın esirgeme ve koruma anlamına gelir. bu ismin seçilmesi çok güzeldir.6-ERRAHİMAFFETMESİ BAĞIŞLAMASI ANLAMINA GELİRrahman ve rahim isimlerinin seçilmesi çok güzeldir. onun yerine KAHHAR (KAHREDİCİ) CABBAR isimlerinin seçilmemesi de çok güzeldir.KISACASI ALLAHIN KİTABININ SADECE İLK CÜMLESİ BİLE NE KADAR MUCİZEVİDİR.