Her daim arabaların ve uçakların teknolojinin ulaştıkları son nokta olarak değerlendirmişimdir. Bu konuda da beni şaşırtmayan belki de tek marda Lamborghini olmuştur.Konsept tasarım konusunda bir ekol olan Slavche Tanevski’nin elinden çıkmış olan bu Lamborghini, sanki ateşte yanıyor. biraz anlatayım, tabii önce temel tasarımı görmekte fayda var.

Yarış arabası sevenlerin şu an koltuklarında duramadıklarını ve sıçradıklarını biliyorum ama sıkı durun; bu konsept araba aynı zamanda hibrid, yani yarı elektrikli bir araba. Her ne kadar kaputunun altında bir boğa yaşamıyor olsa da o, gene de bir Lamborghini.

Madura, alışkın olduğumuz arabalara nazaran biraz daha kısa, zira tek kapı olarak tasarlanmış ve hibrid olsa da performans için yaratılmış.

Tasarımı yapan Slavche Tanevski’nin tanıtım yaparken (Tanıtım 1, Tanıtım 2) aklımı okuduğunu ifade etmekte hiç de bir çekince duymuyorum. Ne de olsa herkes 80’lerdeki “Kit” arabasına tam anlamıyla hastaydı. Ve sanırım oradan geliyor olacak, hepimiz arabada siyahı seviyoruz. Tıpkı Bat-Mobil gibi sanırım.

Tabi bazılarınız bunun bir hibrid otomobil olduğuna halen daha inanamıyor olabilir.

Ancak konsept araba tasarlamanın güzel yanı da bu ya, bütün gerçeklikleri değerlendirmek zorunda değilsiniz.

Unutmadan söylemekte fayda var, arabanın ismi daha sonra Ankonian olarak değiştirildi.

Arabaları seviyor musunuz? O zaman şu arabalara da göz atmanızı öneririm.