Flash’ın kodlama dili olan Actionscriptustalaşması uzun zaman alan bir dil olmakla birlikte özellikle oyun tasarımında kodlama yapmak büyük bir esneklik gerektirir(ya da ben öyle düşünüyorum). Özellikle oyun tasarlarken normal bir program yapar gibi kodları yazamazsınız, her nesne birbiriyle etkileşim içinde olduğundan buna göre kodları birbiriyle uyumlu hale getirmek gerekmekte.. Yani basit bir örnek verirsek; adamın eline bir kaya aldığında koşma özelliğinin kapanması gibi. Bunun için özellikle oyun tasarımında uzmanlaşmak için başkaları tarafından hazırlanmış olan örnekleri incelemek çok yararlı olacaktır.. Bana çok faydası olan bazı sitelerin adresleri:

Tutorialized.com‘da her türlü örnek mevcut…Buradan oyun örnekleri…(200 adet mevcut)dezinerfolio.com‘da da güzel örnekler mevcut…Buradan 1. 20 adet oyunBuradan 2. 20 adet oyun..
itsnags.com sitesinin tutorals bölümünde güzel bir kaç örnek var.. BuradanÖzellikle bu topların çarpışması ile ilgili örneğe göz atmanızı tavsiye ederim..www.flashkit.com adresinde de çeşitli örnekler mevcut
Oyun kısmı buradan..Eğer ingilizce biliyorsanız www.kirupa.com sizin için çok yararlı olacaktır..Telefonlarda yıllarca oynadığımız yılan oyununun flash uygulaması buradanBuradan benim yaptığım bir oyun..Benim hazırlamakta olduğum başka bir oyun örneğinin ilk partı..Oyun örnekleri bakımından Türkçe pek fazla kaynak yok..(En azından ben bulamadım) Burada herkesin bildiği flasharsivi.com,flashdersleri.com‘u tekrardan yazmanın bir anlamı olmaz sanırım…Eğer sizin de bildiğiniz bu tarz herhangi bir kaynak varsa paylaşırsanız sevinirim..