Evet cep telefonu sektöründe yeni trend belli oldu. Projeksiyonlu cep telefonları piyasaya yavaş yavaş çıkmaya başladı.

projeksiyonlu cep
projeksiyonlu cep

Piyasaya yavaş yavaş sürülen bu cep telefonlarından benim favorim ise Samsung i7410 Bu telefonun bence favori olma sebebi ise cep telefonu estetiğini bozmadan projeksiyon özelliğinin telefona eklenmiş olmasıdır.

projeksiyonlu cep
projeksiyonlu cep

Telefonun özelliklerine değinecek olursak; Yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik OLED ekranı, 5 megapixel kamerası, Powerpoint Sunumlarını gösterebilme ve E-posta özelliğinin olmasının yanısıra el feneri olarak kullanılması son derece kusursuz bir şekilde kullanıcılarına sunmaktadır. Ayrıca Projeksiyon özelliğinde sunumları görüntülemek için çizgisel navigasyon özelliğinin bulunması çok iyi.

projeksiyonlu cep
projeksiyonlu cep

Samsung i7410 cep telefonunun diğer özellikleri ise şunlardır. Boyutları 111.7 x 56.7 x 17.2 mm’dir. 3.2 inch büyüklüğünde WQVGA AMOLED dokunmatik ekrana sahiptir. 3G özelliği bulunmaktadır. 1440 mAh bataryaya sahiptir. MPEG4, H.263, H.264 formatlarını ve MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, WAV, RA, AMR, MIDI ses formatlarını oynatabiliyor. Bluetooth 2.0 bağlantısı, USB 2.0 arayüzü 150 MB dahili hafızası microSD ile 16 GB’a yükseltilebilmektedir.