bugün yerli olsun yabancı olsun, severek dinlediğimiz tüm şarkıcı ve grupların hemen hemen tüm “”video klip””lerine youtube sayesinde erişmek mümkün. Peki bu “”video””ları mp3 dosyaları olarak kayıt edip ipod‘umuzda da dinlemek mümkün mü? Bu sorunun cevabı “evet mümkün“. Bu iş için öncelikli olarak bilgisayarımızda açık kaynak kodlu web tarayıcısı firefox‘ın kurulu olması gerekiyor. Henüz kurmamış olanlar buradan indirip kurabilirler. ilk olarak flash tabanlı web videolarını çok kolay bir şekilde indirmemizi sağlayan oldukça kullanışlı bir firefox eklentisi olan download helper‘i buradan indirip kuruyoruz.

download helper
download helper

Sonrasında indirmek istediğimiz video klipleri “download helper” eklentisini kullanarak indiriyoruz. Sıra geldi indirdiğimiz “flv” uzantılı videoları “mp3”‘e çevirmeye. Bunun için kullanacağımız aracımız freez flv to mp3 converter‘ı buradan indiriyoruz.

freez
freez

youtube videolarını “mp3”‘e dönüştürmek için gerekli olan tüm araçlara artık sahibiz. Eğer herhangi bir eklenti veya yazılım indirmeden bu işlemi yapmak isterseniz vixy.net, heywatch.com, media converter online olarak kullanabileceğiniz alternatif dönüştürme araçlarından bazıları…